اخبار

قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی؛

اقتصاد مقاومتی محور توسعه اقتصادی است

سعادت گفت: این استان از ظرفیت های بالقوه ای برخوردار است که می توانند به رشد اقتصادی کمک کند.

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری سپاه شهداء استان آذربایجان غربی، استاندار محبوب آذربایجان غربی در مراسم گرامیداشت هفته کارگر به دست آوردن استقلال اقتصادی را مهم خواند و گفت: پس از گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را مطرح فرمودند و برآن تاکید کردند  بنابراین در شرایط کنونی محور قرار دادن این مهم می تواند سدی محکم در برابر توطئه های دشمنان باشد.

قربانعلی سعادت ادامه داد: اگر امروز آمریکا و سران 5+1 در برابر ایران تسلیم شده و واقعیت پیشرفت ایران را قبول کرده اند به خاطر اقتصاد مقاومتی  که در جامعه ایجاد می شود.

وی به ضرورت حمایت از تولیدات داخلی اشاره کرد و افزود: کشور ما به دست تولیدکنندگان و با تلاش آنان توانسته خود را در عرصه های بین المللی مطرح کند بنابراین حمایت از این قشر باید در اولویت قرار بگیرد.

سعادت اظهار کرد: وقتی محصول و کالایی در داخل کشور تولید می شود وارد کردن چنین محصولی از خارج ظلم کردن به تولیدکننده و ناامید کردن او از کار و تلاش است.
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: اگر به تولید داخلی تکیه کنیم بدون شک می توانیم نیازهای خود را تامین کنیم چنانکه تاکنون این روند را پیموده ایم و حاصل آن مقتدر شدن کشور است چنانکه پس از بیانیه لوزان سوییس جهان غرب به اقتدار و توانمندی ایران به صراحت اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه توسعه صنعتی آذربایجان غربی چشمگیر نیست گفت: چون این استان استانی کشاورزی در زمینه صنعتی رشد چندانی دیده نمی شود.

استاندار آذربایجان غربی درآمد سرانه مردم استان را نصف درآمد سرانه کشور عنوان کرد و کفت: همچنین ارزش افزوده بخش کشاورزی بسیار پایین بوده و میزان اشتغالزایی در استان رقم بسیار پایینی را نشان می دهد.

سعادت همچنین مقام آذربایجان غربی در شاخص بهداشتی را رتبه 29 و در سواد رتبه 26 در بین استان های کشور اعلام کرد.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی به دلیل مرزی بودن همواره مورد هدف گروه های معاند و دشمنان قرار داشت افزود: این استان از ظرفیت های بالقوه ای برخوردار است که می توانند به رشد اقتصادی کمک کند.

اضافه کردن دیدگاه جدید