اخبار

معاون سپاه آذربایجان غربی مطرح کرد

برگزاری ۳۵ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس در آذربایجان غربی

معاون هماهنگ‌کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ۳۵ عنوان برنامه در سی و پنجمین سالگرد هفته دفاع مقدس در آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری سپاه شهداء استان آذربایجان غربی، سرهنگ جلیل وحیدی در نشست خبری به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در آذربایجان غربی پرداخت و اظهار داشت: امسال این هفته با عنوان «ما می‌توانیم، همدلی و همزبانی» نامگذاری شده و با برگزاری 35 برنامه شاخص گرامی داشته می‌شود.

وی گفت: در هفته دفاع مقدس به منظور آشنایی نسل جوان با رویدادهای 8 سال دفاع مقدس عوامل جنگ و فلسفه شروع آن توسط کارشناسان تبیین می‌شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی تبیین وحدت کلمه حول محور ولایت و نیز نقش ایستادگی و کمک به مظلوم را از دیگر برنامه‌ها در هفته دفاع مقدس خواند و افزود: نخستین برنامه در بزرگداشت هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مسلح در ارومیه، خوی، سلماس، نقده، پیرانشهر و مهاباد است که 31 شهریور برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: صبحگاه مشترک و نواختن زنگ دفاع مقدس در مدارس از جمله برنامه‌هایی است که در دومین روز هفته دفاع مقدس که با عنوان روحانیت، علوم و دانش پژوهی و سربازان نامگذاری شده برگزار می‌شود.

وحیدی افزود: غبارروبی مزار شهدا، برگزاری همایش تجلیل از سربازان نیروهای مسلح، تجلیل از 35 خانواده شهدا، برگزاری نمایش رزم بصیرتی علمداران ولایت، بازدید از بازسازی عملیات بدر و نحوه به شهادت رسیدن شهید باکری، بازسازی آزاد سازی خرمشهر و بمباران شیمیایی و بازار خرمشهر در هفته دفاع مقدس در آذربایجان غربی انجام می‌شود.

وی از برگزاری پیاده روی خانوادگی در سوم مهر ماه همزمان به چهارمین روز بزرگداشت هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: این اقدام ورزشی از ورزشگاه تختی به سمت پارک «اللر باغی» ارومیه انجام می‌شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی بیان کرد: نمایشگاه دفاع مقدس از 31 شهریور به مدت یک هفته در پارک موزه دفاع مقدس اللر باغی ارومیه برپا شده و تجهیزات نظامی و فرهنگی و هنری در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

وحیدی گفت: چندین پروژه محرومیت زدایی در آذربایجان غربی با صرف هزینه 600 میلیون تومان و چندین پروژه اقتصاد مقاومتی نیز با هزینه 150 میلیون تومان در هفته دفاع مقدس به بهره برداری می‌رسد.

اضافه کردن دیدگاه جدید