اخبار

حجت الاسلام محمدي سرمربي شوراي امر به معروف و نهي از منكر سازمان بسيج كارگري آذربايجان غربي

دومين جلسه شوراي امر به معروف و نهي از منكر بسيج كارگري سپاه شهدا آذربايجان غربي

حجت الاسلام حاج آقا محمدي: روابط حسنه في مابين كارفرمايان و كارگران بايد براساس منويات مقام معظم رهبري رابطه دو همكار و دو شريك باشد.از نظر اسلام رفتار متقابل كارگر و كارفرما بايد با صداقت و محبت و قدرداني توام باشد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بسيج كارگري سپاه شهداء استان آذربايجان غربي، دومين شوراي امر به معروف و نهي از منكر بسيج كارگري سپاه شهداء با محوريت روابط حسنه في مابين كارفرمايان و كارگران در مورخه 31/4/1394 درمحل جلسات سازمان بسيج كارگري و با حضور سرمربي حجت الاسلام حاج آقا محمدي برگزار گرديد.

 در اين جلسه مباحث و مصوباتي به شرح زير اعمال گرديد.

توجه و عمل به كلام نوراني مقام معظم رهبري مد ظله العالي كه مي فرمايند رابطه كارگر و كارفرما در اسلام رابطه دو همكار و دو شريك است، از نظر اسلام رفتار متقابل كارگر و كارفرما بايد با صداقت و محبت و قدرداني توام باشد.

همچنين آشنا كردن بيشتر كارفرمايان و كارگران نسبت به وظايف ديني و شرعي و قانوني نسبت به همديگر با تاسي از سيره عملي امامان معصوم (ع) در اين عرصه ، توسط فرماندهان حوزه ها وپايگاه ها  و تلاش و همت حوزه ها و پايگاه ها براي ايجاد محيطي دوستانه و صميمي مبتني براحترام متقابل بين كارگري و كارفرمايي و دعوت از اساتيد مجرب در جلسات شوراي امر به معروف و نهي از منكر و تشريح و بيان وظايف جداگانه هر كدام و  تلاش در جهت ايجاد فضايي آكنده از محبت و مهرورزي متقابل، سپاسگزاري از خدمات، صحت و مصونيت كارگران توسط كارفرمايان، خدمات جانانه كارگران در ساعات مشخص، بدون اهمال كاري و جبران خدمت كارگران توسط كارفرمايان با الهام از آيه اي از قرآن كريم كه ميفرمايد: آيا جزاي نيكي جز نيكي است؟ در محيط كارگري و كارفرمايي و ضمنا توجه به كسب روزي حلال در سر سفره ها و تاثيرگذاري آن و تاكيد بر اين نكته كه كار در اسلام مقدس و در رديف جهاد تلقي شده است.

در پايان مسئول بسيج كارگري  استفاده از ظرفيت شجره طيبه صالحين و مربيان در اين راستا را توسط فرماندهان حوزه ها خواستار شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید