اخبار

مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل جدید شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی

طی مراسمی مسعود مهدی زاده مقدم بعنوان مدیر عامل جدید شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی معرفی و از زحمات علی اکبر عسکری تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار بسيج كارگري سپاه شهداء استان آذربايجان غربي، طی مراسمی که با حضور قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، دکتر سلیمانی معاون صنایع کوچک و مهندس جعفری مدیر امور استانها و مجلس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و سازمان بسيج كارگري سپاه شهداء و تعدادی از مدیران ادارات استان و صنعتگران برگزار شد، مدیر عامل جدید شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی منصوب شد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این مراسم راه‌اندازی صنایع کوچک و متوسط را راهکار ایجاد اشتغال و توسعه صنعتی در استان آذربایجان غربی دانست.

غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه در راستای توسعه، رشد و شکوفایی اقتصادی راهی جز تولید و صنعتی شدن در کشور نداریم، اظهار کرد: انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری در چند سال اخیر حول محور اقتصادی و تولید بوده و در آخرین ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم اقتصاد مقاومتی مورد تاکید است چرا که گره‌گشای مشکلات به دست مردم و توجه به تولید است و باید این تولیدات در بازارهای جهانی عرضه شود.

وی تصریح کرد: باید با به کارگیری مردم، هدایت دولت و سیاست‌گذاری‌های درست و اصولی در راستای بستری که آماده شده حرکت کرد تا بیش از پیش شاهد رشد و توسعه اقتصادی باشیم.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی ایران به تصویب قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر توسط مجلس شورای اسلامی و دولت اشاره کرد و ادامه داد: عزم دولت اجرای قانون بوده و با اجرای این قانون بخشی از مشکلات تولیدکنندگان رفع خواهد شد.

سلیمانی با بیان اینکه سازمان صنایع کوچک در راستای اجرای سیاست‌های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی دو موضوع بوده، متذکر شد: در حوزه شهرک‌ها و نواحی صنعتی در حال حاضر ۹۴۱ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که ۷۵۱ مورد تا کنون به بهره‌برداری رسیده و در حال فعالیت هستند و بیش از ۱۴۰ هزار هکتار زمین به صورت زمین صنعتی برای سرمایه‌گذاری آماده شده است.

وی بر ضرورت راه‌اندازی صنایع کوچک و متوسط در استان تاکید کرد و ادامه داد: آذربایجان غربی در حوزه صنعت بنا به دلایل موقعیتی و زمانی نتوانسته از ظرفیت‌ها استفاده کند و به جایگاه مورد نظر دست یابد که در این راستا راه‌‌اندازی صنایع کوچک و متوسط در استان بسیار تاثیرگذار خواهد بود چرا که با مدل بنگاه‌های کوچک و متوسط می‌توان اشتغال و توسعه صنعتی را در استان‌ها شکل داد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی ایران یادآور شد: در راستای توسعه منابع انسانی ۸۰ تا ۹۰ درصد آموزش کارآفرینان صورت گرفته و در جهت برگزاری دوره‌های مهارتی سالانه ۵ تا ۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض بابت آموزش هزینه می‌شود.

سلیمانی جذب سرمایه خارجی را سیاست مهم در راستای رونق شهرک‌های‌ صنعتی در کشور عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا ۳۳۰ طرح سرمایه پذیر شناسایی و احصا شده که به دنبال جذب سرمایه‌های خارجی برای اجرای آنها هستیم.

نباید ارتباط بین دانشگاه و شهرک‌های صنعتی قطع شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز بر ضرورت برقراری و حفظ ارتباط واقعی بین صنعت و دانشگاه تاکید کرد و گفت: نباید ارتباط بین دانشگاه و شهرک‌های صنعتی قطع شود.

نادر قاضی پور با بیان اینکه ۹۹ درصد سرمایه‌گذاری در ارومیه مربوط به بخش خصوصی است، ادامه داد: در حال حاضر ارومیه مقام نخست صنایع غذایی در کشور را داراست.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی تنها استانی است که با اروپا از طریق ترکیه هم مرز بوده، ادامه داد: باید این ظرفیت بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و با بهره‌گیری از آن زمینه رشد و توسعه اقتصادی استان را فراهم کرد چراکه بهترین فرصت برای جذب سرمایه‌گذار خارجی محسوب می‌شود.

قاضی پور به مصوبه هیئت دولت در خصوص راه‌اندازی شهرک صنعتی مشترک آذربایجان غربی و ترکیه اشاره کرد و افزود: موافقت‌نامه اولیه شهرک صنعتی مشترک مربوط به آذربایجان غربی و ترکیه بوده و باید اقدامات مورد نظر در راستای راه‌اندازی آن با جدیت پیگیری شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان غربی تاکید کرد و گفت: سرمایه‌گذاران شهرک صنعتی به‌دلیل وجود مشکلات به این حوزه ورود پیدا نمی‌کنند که باید این موانع و مشکلات برای حضور سرمایه‌گذاران هموار شود.

قاضی پور با بیان اینکه شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان غربی مظلوم واقع شده، ادامه داد: باید امکانات مورد نظر در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قرار گیرد تا شاهد توسعه و عملکرد مناسب در شهرک‌های صنعتی باشیم.

وی افزود: تولید ملی در شهرک‌های صنعتی است و از این رو باید نسبت به شهرک‌های صنعتی توجه خاصی داشته باشیم و نسبت به توسعه آن‌ها اقدامات لازم صورت گیرد.

سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان در راستای شهرک‌سازی هزینه شد

مدیرعامل سابق شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی گفت: سال گذشته حدود ۱۰ میلیارد تومان در راستای شهرک‌سازی در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی استان قرار گرفت و در این راستا هزینه شد.

علی اکبر عسکری با بیان اینکه در جهت تامین منابع و تجهیز شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی طی ماه‌های اخیر اقدامات خوبی انجام شده است، اظهار داشت: سامان‌دهی نیروی انسانی و تلاش در جهت استقرار شایسته‌سالاری با تکیه بر شناسائی و معرفی کارکنان متعهد و متخصص و با تخصص‌های مربوطه از جمله اقدامات انجام شده دی ماههای اخیر است.

وی ادامه داد: ترغیب و تشکیل شرکت‌های دانش بنیان، توسعه خوشه‌های صنعتی، تشکیل کلینیک صنعت و برگزاری دوره‌های استارتاپ و… از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه شهرک‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان غربی به شمار می‌رود.

عسکری ادامه داد: سال گذشته در راستای تجهیز شهرک‌های صنعتی استان به خودروی آتش‌نشانی سه دستگاه برای شهرک‌های استان تامین شد.

وی ارتقای شاخص ایجاد فضای سبز شهرک‌های صنعتی استان را از جمله اقدامات انجام شده در سال گذشته عنوان کرد و افزود: امید است در تداوم این اقدامات بتوانیم آینده‌ای بهتر فراروی صنعت و صنعت‌گران قرار دهیم.

تأکید بر حمایت همه جانبه از صنعت و صنعتگر

مهدی زاده مدیر عامل جدید شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجانغربی نیز در این مراسم  گفت: امیدواریم با همکاری تمامی پرسنل شرکت و ادارات خدمات رسان شاهد بهبود وضعیت شهرکها و نواحی صنعتی آذربایجان غربی باشیم و با توجه به پتانسیل های موجود در استان گامی بلند به سوی صنعتی سازی برداریم.

وی با تأکید بر حمایت همه جانبه از صنعت و صنعتگر ، اظهار کرد : امیدواریم بتوانیم سازمانی پویا ، قانون مدار و چابک را ایجاد کنیم تا شاهد ارائه هرچه مطلوب تر خدمات به صنعتگران و بهبود وضعیت تولید و اشتغال در سطح شهرکها و نواحی صنعتی باشیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید