اخبار

دکتر طایی معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی؛

معاون وزیر تعاون: بیش از 500 هزار فرصت شغلی امسال ایجاد می شود

دکتر طایی گفت:برای رسیدن به رشد چهار درصدی نیازمند 2500 هزار میلیارد اعتبار هستیم.

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری سپاه شهداء استان آذربایجان غربی معاون توسعه، اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، رفاه ، کار و  امور اجتماعی گفت: در صورت رسیدن به رشد چهار درصدی بیش از 500 هزار فرصت شغلی در سال جاری ایجاد می شود.

حسین طایی شامگاه روز چهارشنبه در نشست هفته کارگر در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه افزود: برای رسیدن  به رشد چهار درصدی نیازمند 2500 هزار میلیارد اعتبار هستیم.

وی بهبود فضای کسب و کار و توجه به موضوع سرمایه گذاری را از جمله عواملی دانست که می تواند در ایجاد فرصت های شغلی موثر باشد.

وی با اشاره به برنامه های نوزده گانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش توسعه کارآفرینی و اشتغال اظهار کرد: برای اجرای این دستورالعمل نوزده گانه 40 هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که تلاش می شود اعتبارات لازم برای رسیدن به هدف های مورد نظر تخصیص یابد.

معاون وزیر تعاون ادامه داد: برخی از این برنامه ها باید توسط وزارت تعاون تقویت شوند و برخی دیگر نیز نیازمند بودجه و تسهیلات بانکی هستند.

وی اشتغال پذیری و بکارگیری دانش آموختگان در واحدهای تولیدی و کارگاه ها و تبدیل دانش به مهارت را حلقه ای عنوان کرد که سرمایه گذاری خانواده ها بر روی فرزندان را تکمیل می کند.

وی با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی یکی دیگر از راه های رسیدن به رشد چهار درصدی است گفت: با پایین آمدن نرخ سود تسهیلات بانکی هزینه مناسبی برای بنگاه های کوچک و کسب و کارهای خانگی فراهم می آید.

معاون وزیر تعاون اظهار کرد: هم اکنون نرخ سودهای بانکی بسیار بالاست و با این نرخ سود بانکی حتی یک فعالیت اقتصادی صورت نمی گیرد و در واقع مانعی برای رشد اقتصادی بوجود می آید.

طایی به مشکلات بنگاه های کوچک اشاره کرد و گفت: بنگاه های خرد و کوچک با نبود مدیریت تولید، مدیریت نیروی انسانی و فروش مواجه اند و باید به تقویت خود اقدام کنند و مشکلاتشان را کاهش دهند.

وی تعامل با جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، بانک کشاورزی و راه و  شهرسازی را از جمله برنامه هایی عنوان کرد که برای تقویت بنگاه های خرد و کوچک صورت می گیرد.

معاون وزیر تعاون توجه به کسب و کارهای خرد و کوچک را از برنامه های نوزده گانه وزارت تعاون برشمرد و گفت: این بنگاه ها در چهارچوب بنگاه های پشتیبان عمل می کتتد.

طایی ادامه داد: با توجه به اینکه کسب و کارهای خانگی به صورت انفرادی توان حضور در بازار و فروش محصولات خود را ندارند باید به صورت شبکه ای و متحد عمل کنند.

بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار ایران تعداد بیکاران کشور به دو میلیون و پانصد هزار نفر رسیده که از این تعداد یک مییلون و دویست هزار نفر فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.

اضافه کردن دیدگاه جدید