اخبار

نشست خبری فرماندار مهاباد با خبرنگاران

كتاني در این نشست به پرسش هایی در خصوص کارخانه قند ، مطالبات کارگران مجتمع کشت و صنعت ، پاسخ داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری سپاه شهداء استان آذربایجان غربی، جعفرکتانی در خصوص موضوع شرکت کشت و صنعت گفت : این مشکلات بدلیل مدیریت نابسامان و سوء استفاده عده ای خاص در ادوار گذشته بوجود آمده و از این تریبون از کارگران زحمتکش عذرخواهی میکنم و مطمئن باشند تا آخرین لحظه برای احقاق حق پشت سرشان ایستاده ام.

وی اضافه کرد :  با توجه به مشکلات پیش رو پرونده کشت و صنعت به دادگستری شهرستان ارسال شد که در حال بررسی است و علی رغم میل باطنی تا دستور توقیف اموال پیش خواهیم رفت تا حقی از مردم منطقه ضایع نشود.

وی تصریح کرد : کل بدهی شرکت به مرغداران و کارگران ۵ میلیاردتومان است و ما اجازه اخراج بدون مواجه قانونی را به هیچکس نخواهیم داد.

رئیس شورای اداری شهرستان همچنین با بیان اینکه ۱۵۰ هکتار زمین برای ایجاد شهرک صنعت پایین دست پتروشیمی پیشنهاد شده ؛ تاکیدکرد : در این زمین بر آن هستیم تا صنایع پایین دستی پتروشیمی و شرکت های اقماری ایجاد کنیم که از قبل ایجاد این شرکت ها برای ۲۰ هزار نفرشغل ایجاد و صنایع موردنیاز منطقه در این خصوص  احداث می شوند.

فرماندار مهاباد با تاکید بر اینکه از ۱۱۰  واحد تولیدی مهاباد تنها یک سوم واحدهای تولیدی این شهرستان مثل همه واحدهای صنعتی کشور  بدلبل مشکلاتی از قبیل مسائل مربوط به مدیریت ، تحریم و غیره فعال هستند ؛ تاکید کرد : کارخانه قند به مهاباد نمی چسبد و همه متقاضیان احداث این مجموعه به رغم دریافت زمین تابحال اقدام در خوری انجام نداد  و از آنها خواستیم نسبت به این مهم تعیین تکلیف کنند در غیر اینصورت زمین واگذاری را استرداد خواهیم کرد.

بعد از نشست خبری فرماندار معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد پرسنل کشت و صنعت که در محوطه اداره تجمع کرده بودند با کتانی دیدار و گفتگو کردند و در این گفتگو آخرین وضعیت مساله کشت و صنعت ، بررسی و مورد بحث قرار گرفت و معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد تاکید کرد که پیگیر حل این مساله خواهند بود و همه این مشکلات ناشی از عدم مدیریت نامناسب و عمل نکردن به تعهدات اخلاقی و قانونی آن بوده است و با تمام توان برای احقاق حق آنها تلاش خواهد کرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید