اخبار

یادواره ۷۴۰ شهید سرافراز مهاباد برگزار شد

یادواره 740 شهید سرافراز شهرستان مهاباد با حضور مسوولان اجرایی و اقشار مختلف مردم این شهرستان روز یکشنبه در تالار وحدت شهرداری برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بسيج كارگري سپاه شهداء استان آذربايجان غربي، یادواره ۷۴۰ شهید سرافراز شهرستان مهاباد با حضور مسئولان اجرایی و اقشار مختلف مردم این شهرستان روز یکشنبه در تالار وحدت شهرداری برگزار شد. در این آیین معنوی که جمعی از خانواده های معظم شهدا، روحانیون، فرماندهان نظامی و انتظامی، فرهنگیان و بازاریان و کسبه این شهرستان نیز حضور داشتند فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: نسلهای امروز و آینده ایران اسلامی مرهون رشادت ها و جانفشانی های شهدا در جبهه های نبرد حق علیه باطل هستند.

سردار عابدین خرم، اعتبار و عزت امروز ایران اسلامی را از برکت ایثار شهدا در هشت سال دفاع مقدس دانست و اضافه کرد: شهدا از جان خود گذشتند تا امروز کشور ما به این عزت و افتخار در جهان دست پیدا کند.

وی اظهار کرد: به برکت خون این شهیدان است که امروز وحدت و انسجام مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی دارای چنان پیوند مستحکمی است که دشمنان با هیچ نقشه و ترفندی نمی توانند در آن نفوذ کنند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: هم اکنون نیز دشمنان هم در جنگ سخت و هم در جنگ نرم فتنه ها و توطئه هایی را علیه باورها و اعتقادات مردم کشورمان در دستور کار دارند ولی ملت ما با بیداری و هوشیاری خود در دام این دسیسه ها گرفتار نمی شوند.

سردار خرم با اشاره به نقش استکبار جهانی در منطقه خاورمیانه افزود: استکبار با نفوذ در کشورهای منطقه از جمله یمن، افغانستان، عراق و سوریه گروههای مردمی را با هم درگیر جنگ کرده و می خواهد با این نفوذ خود آنها را تضعیف کند.

وی اظهار کرد: حضور استکبار جهانی در این منطقه همواره باعث بروز تنش هایی در منطقه شده و کشورهای مختلف را با هم درگیر جنگ و خونریزی کرده است.

در ادامه این آیین امام جمعه مهاباد نیز گفت: انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی تاریخ ایران اسلامی را عوض و فرهنگ ایثار و شهادت را در بین مردم نهادینه کرد.

ماموستا ملا قادر سهرابی افزود: ایران اسلامی به برکت این انقلاب اسلامی امروزه به یکی از قطب های مهم سیاسی، علمی و اقتصادی در منطقه تبدیل شده و بسیاری از کشورهای اسلامی از این انقلاب مردم ایران الگوبرداری می کنند.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی یک نهضت جهانی ریشه دار مقابله با استکبار را در منطقه ایجاد کرد و باعث بیداری مردم مظلوم منطقه در مقابل تجاوزهای استکبار جهانی شد.

وی با اشاره به جنگ و درگیری ها در کشورهای عربی منطقه گفت: تداوم این جنگ و خونریزی باعث آوارگی و از بین رفتن انسان های بی گناه شده و هر روز تجاوزها و کشتار زنان و کودکان در این کشورها ابعاد تازه ای به خود می گیرد.

 در پایان این آیین که به صورت زنده از شبکه رادیویی و تلویزیونی مهاباد نیز پخش می شود، از خانواده چند شهید سرافراز این شهرستان با اهدای لوح قدردانی شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید