گزارش/گفتگو

گفتگويي با رياست محترم شوراي عالي قشر شهرستان خوي جناب آقاي حسين اسكندرزاده

به گزارش خبرنگار بسيج كارگري سپاه شهداء استان آذربايجان غربي در گفتگويي با رياست محترم شوراي عالي قشر شهرستان خوي جناب آقاي حسين اسكندرزاده، پیرامون موضوع سیاست کلی اقتصاد مقاومتی و فرهنگ سازی برای حمایت از تولیدات داخلی صورت گرفت.

در اين گفتگو كه در محل اداره كار شهرستان خوي صورت گرفت آقاي اسكندرزاده در ابتدا به نقش مهم جامعه كارگري در جامعه اشاره كردند و افزودند:هر روز به وسعت جامعه بسیج کارگری افزوده شده و واژه کار و کارگر تعریف متفاوتی با گذشته می یابد. امروز مشخص است که کار یعنی زندگی  و کارگر بسیجی کسی است که نه تنها معاش خود را تأمین می کند بلکه برای دیگران نیز زندگی ساز است. اگر در جامعه امروزی کارکردن ارزش است پس کارگر عنصری ارزشمند بوده و صیانت از او بر عهده عموم است.

وي در ادامه افزودند، امروز در عرصه جنگ اقتصادی، کارگران بسیجی و دلسوز جامعه در خط مقدم این جبهه بوده و همین بس ارزشمند که در نامگذاری سالها، این کارگران بسیجی همیشه لبیک گویان ندای رهبری بوده و نقشی بی بدیل در عرصه زندگی و تحول اقتصادی ایفامی نمایند.

از نظر فرهنگی نیز اسلام فرهنگ کار را تشویق می کند و به آن پاداش فراوان اختصاص می دهد. زیرا کار و تلاش سبب آبادانی است و گسترش و پیشرفت هر کشور برپایه فعالیت های اقتصادی و حمایت از تولید ملی شکل می گیرد. اقتصاد مقاومتی از ابعاد مهم زندگی انسان است که در مورد تولید، توزیع و مصرف ثروت و منابع بحث می کند. اقتصاد از ستون های مهم توسعه در یک جامعه است و هر چه اساس اقتصاد مستحکم باشد در برابر حوادث مختلف مقاوم بوده و آن جامعه دچار مشکلات کمتری خواهد شد در نظام اسلامی نیز با توجه به اینکه با تکیه بر ارزشهای دینی ایجاد شده است، و چنین نظامی نیز به دنبال اقامه ارزشهای الهی بر جامعه بوده و بر همین اساس باید دارای اقتصاد مقاوم باشد تا در رویارویی با مشکلات، دچار تلاطم و تزلزل نگردد.
بسیج میدان دار و پیشتاز در عرصه خدمت به مردمان بوده و بسیج کارگری همواره در خدمت کارگران و کارفرمایان بوده و همواره مأموریتش بالابردن کیفیت تولید، کمک به تولید کنندگان و مجموعه های تولیدی برای ارتقاء در امر تولید است. ضرورت حضور آگاهانه در صحنه تولید اشتغال؛ گره گشای مشکلات اقتصادی بوده و این حضور آگاهانه قطع وابستگی اقتصادی را بدنبال خواهد داشت.
همچنين درپايان با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري افزودند، ايشان با درایت تمام که نشان از نگاه عمیق ایشان به مسائل اقتصادی است و تأکید بر حل مشکلات مربوطه را دارد. در نامگذاریها چندین ساله ایام عید، اقتصاد را  محور سخنان هوشمندانه خود قرار داده و سال گذشته  نیز، اقتصاد مقاومتی را تنها مسیر صحیح برون رفت از مشکلات اقتصادی دانسته و آن را  یک شعار ندانسته و بلکه واقعیتی دانسته که باید محقق شود و اين بيانگر اين است كه رهبري برحل مسئله اقتصاد تاكيد و جديت فراواني به مانند مسائل ديگر جامعه اسلامي دارد.
 همچنين ايشان بيان داشتند، تعادل در مصرف، مدیریت مصرف، توجه به تولید داخلی ، پرهیز از مصرف کالاهای خارجی مواردی است که باید مورد توجه دستگاههای دولتی و عموم مردم قرار گرفته باشد.
در ادامه به نامگذاری نهم اردیبهشت بعنوان روز بسیج کارگری که مصادف با  تشییع و تدفین نمادین شهید والا مقام اوستا عبدالکریم برونسی است، تأکیدی است بر هدف ترویج و گسترش فرهنگ کار، ارزش و جایگاه کارگر، و توسعه فرهنگ شهادت و ایثارگری درعرصه های مربوط به اقشار مختلف جامعه در سایه این ویژگی کارگران بسیجی است که در طول سالهای سال با حضور پررنگ خود،  در تمامی عرصه های مختلف به نمایش گذاشته است.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید