اخبار ویژه

مدیر عامل جدید شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی معرفی شد

کد خبر : 5116
پنجشنبه 7 مرداد 1395 - 11:23

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم گفت: تا پایان امسال با راه‌اندازی ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی در سراسر کشور، ۱۸۵ هزار نفر مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری بسیج کارگری سپاه شهداء استان آذربایجان غربی، مراسم تکریم و معارفه ششمین مدیر عامل جدید شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان‌غربی در ۶ سال گذشته امروز با حضور  معاون  وزیر صنعت و معدن و تجارت و خانواده بخش صنعت استان در محل اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد و در این مراسم  از مسعود مهدیزاده مدیرعامل سابق تجلیل و احسان جوی سکان هدایت شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان را بر عهده گرفت تا وی ششمین مدیری باشد که بعد از مهدیزاده مشهدی که یکسال قبل به عنوان مدیرعامل انتخاب شده بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم گفت: تا پایان امسال با راه‌اندازی ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی در سراسر کشور، ۱۸۵ هزار نفر مشغول به کار می‌شوند.

علی یزدانی اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۱ هزار نفر نیروی انسانی در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و در حوزه ستادی و استانی آن مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: در این رابطه، ایشان اجرای این سیاست‌ها را برای سه قوه، اصحاب رسانه، سرمایه‌گذاران، تشکل‌های مردم نهاد و عموم مردم جامعه واجب دانسته و بر حمایت از تولیدات داخلی تاکید کردند.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن، با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، دولت نیز خود را مکلف به اجرای این سیاست‌ها دانسته و فردا چهاردهمین جلسه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در تهران برگزار می‌شود.

یزدانی از راه‌اندازی ۱۰ هزار بنگاه راکد و زیر ظرفیت تولید و دو هزار طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال در سراسر کشور خبر داد و گفت: راه‌اندازی این واحدها که ۴۲۰ واحد آن در استان آذربایجان‌غربی قرار دارد سبب اشتغال ۱۸۵ هزار نفر در کل کشور می‌شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به وجود ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کل کشور بیان کرد: در این رابطه در ۷۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی در قالب حق بهره‌برداری و انتفاع زمین واگذار می شود.

یزدانی اظهار داشت: هم اکنون در ۲۴ شهرک و ناحیه صنعتی استان آذربایجان‌غربی از مجموع ۳۴ شهرک و ناحیه، زمین واگذار شده است.

وی افزود: با مطالعه‌ و تحقیقی که بانک جهانی از ۱۰ هزار بنگاه تولیدی در ۸۰ کشور دنیا انجام داده مشخص شده است که بیشتر مشکلات آنان همانند کشورمان، مشکلات مربوط به نقدینگی، امنیت سرمایه‌گذاری، قوانین و مقررات و نیز بازار بوده است.

یزدانی تصریح کرد: باید در شهرک‌های صنعتی به مسائلی همچون ایمنی، سلامت، محیط زیست و آموزش بیش از پیش توجه شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شناسایی یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی کوچک واجد شرایط صادرات در کشور خبر داد و گفت: در این رابطه ارتقاء رقابت‌پذیری، تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی و شرکت‌های مدیریت صادرات در دستور کار جدی دولت قرار دارد.

معاون امور هماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی گفت : باید از فرصت ایجاد شده در پسا فرجام برای رونق صنعت و تولید استفاده کنیم

صفر زاده در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل جدید شرکت شهرک‌های صنعتی استان که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برگزار شد با اشاره به وجود مشکلات نقدینگی در برخی از واحد های تولیدی و صنعتی در استان گفت: مشکل عمده واحده های صنعتی و تولیدی نبود سرمایه در گردش است که امیدواریم این مسئله با اجرای طرح های ویژه  و تامین بخشی از این سرمایه درگردش برطرف شود.

وی ادامه داد: همه تلاش می کنیم تا سیاست هایی که در برنامه ششم توسعه برای خروج از رکود صنعت شکل می گیرد در استان آذربایجان غربی نیز عملیاتی شود و تا بار دیگر رونق به صنایع کوچک و شهرک های صنعی بازگردد .

معاون امور هماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات و برخی ناامنی ها در برخی از کشور های همسایه کشورمان ادامه داد: علیرغم وجود این مشکلات و تاثیر این نامنی ها در صادرات محصولات کشور ، خوشبختانه با رهنودها و هدایت های مقام معظم رهبری و تدبیر دولت تدبیر و امید برجام به فرجام رسید و باید از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را در جذب سرمایه گذاران و همچنین رونق صنعت و تولید در کشور بکنیم.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: با توسعه شهرک صنعتی فاز سه ارومیه که پارک صنعتی بین‌المللی خارجی نام گرفته است، سرمایه‌گذاری‌ مشترک خارجی در آن انجام می‌شود.

جعفرصادق اسکندری  اظهار داشت: خوشبختانه استاندار آذربایجان‌غربی اهتمام ویژه‌ای به حمایت از مجموعه شهرک های صنعتی به ویژه در تامین زیرساخت‌های مربوطه به آن دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: امسال و سال گذشته، استان آذربایجان‌غربی با وجود محدودیت‌های مالی بیشترین سهم اعتبارات عمرانی را به خود اختصاص داد.

وی از تمرکز واحدهای صنعتی استان در شهرک‌های صنعتی خبر داد و تصریح کرد: امید است با توسعه شهرک صنعتی فاز سه ارومیه که پارک صنعتی بین‌المللی خارجی نام گرفته بتوان سرمایه‌گذاری‌های مشترک خارجی را در آن انجام داد.

اسکندری بیان کرد: خوشبختانه فضای همدلی و همفکری مناسبی در سطح استان وجود داشته و امید است که با حمایت مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایران، بتوان در توسعه فعالیت شهرک‌ها به ویژه اختصاص زمین‌های مناسب و ایجاد زیرساخت‌ها در شهرک فاز سه ارومیه گام برداشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی افزود: خوشبختانه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایران قول مساعد برای کمک‌های فنی و اعتباری به شهرک‌های صنعتی استان داده و بنابراین امید است که شرایط بیش از پیش برای فعالیت صنعت‌گران و تولیدکنندگان فراهم شود.

ارسال توسط : خبرنگار آذرغربی
بازدید
دیدگاه