اخبار ویژه

با حضور استاندار آذربایجان غربی، کارخانه تولید لوله پروفیل اوروین در ارومیه افتتاح شد

کد خبر : 2697
چهارشنبه 4 شهریور 1394 - 12:28

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسيج كارگري سپاه شهداء استان  آذربایجان غربی، امروز همزمان با دومین روز از هفته دولت، با حضور مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی، سیدمهدی قریشی نماینده ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسيج كارگري سپاه شهداء استان  آذربایجان غربی، امروز همزمان با دومین روز از هفته دولت، با حضور مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی، سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه،مسئول سازمان بسيج كارگري استان، توفیقی معاون آموزش، پژوهش و فناوری معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان استانی، کارخانه تولید لوله پروفیل اوروین در ارومیه افتتاح شد.

با افتتاح این کارخانه که در 2300 مترمربع زیربنا احداث شده، برای 30 نفر بصورت مستقیم و برای 600 نفر بصورت غیرمستقیم اشتغالزایی شده است. اعتبار هزینه شده برای احداث کارخانه تولید لوله پروفیل اوروین ارومیه، 60 میلیارد ریال می باشد.

 استاندار آذربایجان غربی در مراسم افتتاح این کارخانه، سرمایه گذاران را جهادگران عرصه اقتصادی دانست و افزود: در اوایل انقلاب، خیلی دید مثبتی نسبت به سرمایه گذاران وجود نداشت ولی با توجه به تغییر بینشی که مقام معظم رهبری در جامعه ایجاد نمودند، خوشبختانه امروز شاهد استقبال خیلی خوبی از سرمایه گذاری و سرمایه گذاران در بخش های مختلف هستیم.

سعادت تاکید کرد: نکته ای که باید به آن توجه کافی داشته باشیم این است که بتوانیم مجموعه ای از سرمایه های مردمی را برای سازندگی و توسعه کشور و استان بسیج نماییم و بی تردید این روحیه جهادی در مردم وجود دارد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد با افزایش تعرفه واردات، زمینه برای حمایت هر چه بیشتر از تولیدکنندگان داخلی فراهم شود.

سعادت به کم آبی و معضل دریاچه ارومیه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط دریاچه ارومیه و پایین بودن ارزش افزوده بخش کشاورزی، محور توسعه استان را از کشاورزی سنتی به صنعت، معدن، بازرگانی خارجی و ارتقای ظرفیت های گردشگری و کشاورزی، تغییر داده ایم و امیدواریم با تغییر الویت های توسعه، بسترهای لازم برای ارتقای شاخص های توسعه در این استان فراهم شود.

ارسال توسط : azgharbi110
بازدید
دیدگاه